top of page

VOLONTÄRMYS

ära volontärer nu är det äntligen dags för lite galej😊! Datum/tid: 3 dec kl.09.30-15.30

Plats: Samling Gustavsbergscentrum för avfärd med buss (vi står för resan om du inte har månadskort) Aktivitet????? Jo vi ska laga mat tillsammans med en privat kock i Al Dente´s matstudio! Det ger oss möjlighet att lära känna varandra bättre och samtidigt få god mat😊


Beskrivning från matstudions upplägg:


I Al Dente's matstudio startar vi med italiensk tilltugg om ni önskar! Vår kursledare presenterar menyn och fördelar recepten mellan alla gäster. Nu sätter vi igång och lagar mat! Bra jobbat! Nu är det dags att ta av sig sitt förkläde och slå sig ner vid vårt rustika köksbord. Maten ni lagat avnjuter ni tillsammans med god dryck som ni förbeställer av oss. Nu börjar personalen duka av och det finns tid för att handla i vår delikatessbutik, pudra näsan och dricka upp sista i glaset. Avslutas aktiviteten.


Du som vill läsa mer kan gå in på deras hemsida https://www.aldentestockholm.com/


Detta vill du såklart inte missa så anmäl dig direkt till Emma i anmälan behöver du skriva om du har specialkost, allergier eller liknande. Senast anmälan är den 25 nov😊67 visningar1 kommentar

Senaste inlägg

Visa alla

1 commentaire


Vilken rolig aktivitet👌det ser jag verkligen fram emot❤️

J'aime
bottom of page