top of page

Pilgrimsvandring Walk for Future 10 okt

Hej ni missar väl inte möjligheten att följa med på en vandring för klimatet! Värmdö församling och Gustavsberg-Ingarö församling gör en gemensam dagsvandring mellan Mölnvik och Ingarö kyrka och ansluter oss till Sveriges största pilgrimsvandring för klimatet ”Pilgrims walk for future” för en hållbar planet. Vi börjar vandringen i Mölnvik klockan 13.00 (samling vid ingången till ICA Maxi, och vandrar därifrån genom skogen till Ingarö kyrka och firar tacksägelsemässa där klockan 16.00. Vi gör stopp på vägen och läser ur boken ” Pilgrims walk for future”. Vandringen tar ca 2 timmar. Kläder och skor efter väder. Medtag fika i din ryggsäck. Läs mer om innebörden av Pilgrims walk for future på:18 visningar0 kommentarer

Senaste inlägg

Visa alla

Comments


bottom of page