top of page

Mottagning av ny Diakon

Den 11 sep kl.16:00 i Ingarö kyrka

Elisabeth Westerberg vår nya diakon har nu börjat jobba hos oss på "riktigt" och kommer den 11 september att tas i mot i Mässan i Ingarö Kyrka.

Det vore så roligt om så många av er som möjlighet kan vara med och hälsa henne välkommen. Det vore också roligt om någon av er som vill vara med och delta aktivt i mässan.


Det kommer vara Emma Norling, Elisabeth Westerberg som diakoner och Katarina Lindgren Präst. Om du vill vara med så kan du kontakta någon av oss! Ni andra kan komma och delta som vid vilken mässa som helst:)

43 visningar0 kommentarer

Senaste inlägg

Visa alla

Hej kära volontärer, Några av er har kanske uppmärksammat att Svenska Kyrkan har utsatts för ett cyberangrepp. Detta innebär att vi i dagsläget inte har tillgång till våra vanliga program. Dock funger

Hej alla fantastiska volontärer, Församlingen bjuder in till två retreater nu i vår. Hoppas ni kan delta på någon av dem. Retreat mitt i vardagen Retreat mitt i vardagen handlar om att leva här och nu

bottom of page